laupäev, 10. aprill 2010

Eluliste päikesekiirte edetabel viimasest nädalast

Mul pole olnud eriti aega viimasel nädalal fotoaparaati kaasas kanda, ent panen siiski tähele, mis sünnib. Mitmed juhtumised on märku andnud inimeste tõusuteel olevast hoolivusest ja õiglustundest. Arvan, et raskel ajal saab üha selgemaks, et igaüks vajab mõistmist ja toetust ning kergem on end samastada ja asetada sarnastesse olukordadesse teistega. Meist igaühega võib nii juhtuda, taob peas; mul on tunne, et inimesed on nagu mingist unest üles ärganud. Enam ei saa teha valesid asju. Ei saa lasta enda kõrvalseisjail teha valesid asju. Ja pole valesid inimesi tegema õigeid asju. Mittemeeldimised tuleb unustada ja lihtsalt aru saada et on vaid Meie ja ei kedagi Teist.
1. paar elupõletaja - "panen igal öösel pidu"- silmadega noorukit ja üks neiu aitasid püsti ja talutasid trolli peale eidekese, kes kahe trammitee vahel sirakile lendas ja jala puusast välja väänas. Aeglaselt, aeglaselt läks neil see, vahepeal puhuti juttu politseinikega, kes oma abi tulid pakkuma. Eideke ilmselt tänas, ta saab omal jalal ka koju. No ega eriti ei saanud... kes teab millal need kolm kohale jõudsid, kui jõudsid, ja kui kaugele siis, huvitav?
2. üks joodik sõimas näo täis neiul, kes ütles ühele keskealisele daamile, kel läks veidi kauem aega trammilt maha saamisega, et "kobi eest, vana l**s!" Inimene, kes teeb elus endale halba oma harjumustega, siiski ei kannata ebaõiglust kellegi teise suhtes.
3. mustlasnaine karjus trammis oma narkomaanist boyfriendi peale ja isegi kui ta tegelikult temaga edasi elab ja isegi kui see oli vaid demonstratsioon kõrvalseisjatele, häbitundest võibolla, et selline jätis temaga koos üleüldse trammi tuli, ja et jätta muljet et ta sellist asja ei aktsepteeri,  isegi kui tema kõrvulukustav kisa lõi kõigil trammis kõrvad lukku ja häiris rohkem kui selle narkomaani tõmbelmine ja trügimine edasi-tagasi mööda vahekäiku, ta vähemalt väljendas oma vastuseisu väärale ja vastikule. Isegi kui ta seda tõsiselt ei mõtle....aga ma arvan, et mõtles küll.
4. üks vanamees ostis puuetega laste eest rongipiletid ära.
5. Mingi GAGi noormehed aitasid ühel tädikesel raskeid turukotte trolli peale viia.
6. meie lillas kombes veidike õel kodutu tantsijanna jagas teistele kodututele laiali kotitäie jogurtit ja saia-leivakraami
7. lapsed jooksid järgi ja viisid turistile tagasi rahakoti....mille vahelt vaatasid välja suured dollaripakid ja Visa Kaardi nurgad...võite mind nüüd naiivseks idealistiks jmt hüüda aga ma ei saa midagi teha et ma ei pane tähele ainult HALBU asju ja inimesi.
võibolla leian 8., 9. ja 10. ka täna.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Anna Õhku

Prõuvva naudib muuzikat

Otsing sellest blogist