teisipäev, 2. märts 2010

Kas rääkida ikka on raskem? Lood jätavad end ise seintele...

Balti Jaama tunneli "loovseinad" võimaldavad viimastel päevadel inimestel sinna sõnumeid jätta. 

"Tütarlaps, rääkige vene keeles, ma olen Moskvast. Kas te ei oska?"
"Kas ma tohin teist pilti teha?"
"See ei kõlba. Las tuvid söövad kõhu täis. Vaat ostke saia siit kõrvalt, söötke, laske endast pilti teha. Näljaseid tuvisid pildistades läheb teil endal kõht tühjaks. "

Kotimüüja. Kotid tulevad maasikast välja. Paari nädalaga on hind 15 kroonilt 25-le tõusnud. Teistmoodi turuloogika neil slaavlastel...Grill kana müüja endast pilti teha ei lubanud, kuidas teda ka keelitaks. Ütles, et ei ole oma mehelgi kodus lasknud endast ühtegi pilti teha, sest neid ei tahaks keegi vaadata. Miki Hiirest ta ka algul ei lasknud pilti teha. Lõouks ikka andis järgi. Aga... "Kultuurimälestis? See ei ole kultuurimälestis! Seal, need [näitab Jaama Turu hoonete poole] on kultuurimälestised, neid ei lubatud lammutada. See siin ei ole isegi Balti jaam. See on ostukeskus. Mis jaam? Jaam lõpeb seal [postide taga]. Siin prodtovaarõ." Kultuurimälestise tähisest oma putka taga ei te tädi midagi.
Euroopa liidus on igaüks joonistatud mees
Hiiekas ehk Anne Hiie. Ammune tuttav, kes lihtsalt mööda juhtus jalutama kui parasjagu kaameraga lörtsilärakate eest pakku püüdsin minna. Töötab hullude hooldajana. Enne oli söögitädi, aga see koht kaotati ära. Huvitav, kas nüüd siis enam hulludele süüa ei antagi...Varem elas Hiiekas Kungla tänavas. Tütar õpib tal praegu Inglismaal (vist? Ma ei hoia nende tegemistel nii pingsalt silma peal....). Kunagi mängisime Hiieka tütrega enda juures kodus marutõbiseid koeri ja hammustasime toole jalast. Nad jäid väga, väga haigeks...


Pent, ajateenija, Paldiskist. On haige ja lubati koju. Mäletab lapsepõlvest ka vana lähirongide paviljoni.
Rakvere linnaalgkool. Tulevad Nukuteatrist ja sõidavad Tapale, kus vanemad on autoga vastas.


1 kommentaar:

  1. Tere, nii armas on meid avastada siit, see on nii lahe mis sa teed! Ilusat ilma ja päikset objektiivi!
    Tervitused Rakvere Linna Algkooli tegelastelt!

    VastaKustuta

Anna Õhku

Prõuvva naudib muuzikat

Otsing sellest blogist